Memur giyecek yardımı hangi aylarda verilir?

memur giyecek yardımı ödenme tarihleri , giyecek yardımı ödemeleri hangi aylarda yapılır ?

Memur giyecek yardımı hangi aylarda verilir?

Memur giyecek yardımı hangi aylarda verilir?

657 sayılı kanun ile Giyecek Yardımı Yönetmeliğinde yer alan düzenlemelere göre memurlara yapılacak giyecek yardımının hangi aylarda yapılacağına ilişkin düzenleme yönetmeliğin 5. maddesinde yapılmıştır.

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’nin 5.maddesi gereğince, giyim ve kullanma süresi bakımından beraberliği sağlamak amacıyla;

a) Kışlık kıyafete ait giyecek eşyalarının Eylül-Ekim aylarında,

b) Yazlık kıyafete ait giyecek eşyalarının Nisan-Mayıs aylarında,

c) Mevsimle ilgili olmayan giyecek eşyalarının ise Nisan-Mayıs aylarında verilmesi,

Göreve ilk başlayışta yukarıda belirtilen aylar beklenmeden giyim eşyasının verilmesi, ancak giyim eşyasının verildiği tarih ile bu tip eşyaların genel olarak verilmesi gereken tarih arasında kalan süre, o eşya için tespit edilen kullanma süresinin 1/4’ünden az ise, ilk giyim eşyasının verilmemesi, herhangi bir nedenle bir dönem için verilmeyen giyim eşyasının sonraki döneme ait giyecek yardımı ile birlikte de verilmemesi, hükümlerine riayet edilmelidir.

Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği’nin 9.maddesi gereğince, kurumlar tarafından giyim eşyalarının verilmesinde ekli cetveller esas alınarak personelin kadro unvanı, sınıfı, sayısı ve hizmet yerlerine göre dağıtım listelerinin düzenlenip  giyecek yardımının harcama yetkililerince onaylanan bu listelere göre yapılması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 22:51
YORUM EKLE