Ziraat Bankası Otomatik Bireysel Emeklilikten Online Çıkış İşlemleri

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=1Gntcme3qHI[/embed] Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemine Ziraat Bankası Aracıl

Ziraat Bankası Otomatik Bireysel Emeklilikten Online Çıkış İşlemleri

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=1Gntcme3qHI[/embed]


Otomatik Bireysel Emeklilik Sistemine Ziraat Bankası Aracılığı ile dahil olanlar internet üzerinden çıkış işlemi yapabilmektedir.Otomatik BES ten online çıkış yapabilmek için aşağıdaki işlem sırası ile işlem yapabilirsiniz.


Bankanızca mail veya sms olarak gönderilen 9 haneli otomatik katılım numarası olan katılımcılar Bankaya gitmeden de internet ortamında Otomatik Katılımdan Çıkabiliyorlar .Yapılacak işlemler için aşağıda yer alan linke tıklayıp gerekli işlemleri yapmanız gerekiyor.


https://besonline.ziraatemeklilik.com.tr/Main/p/Login.aspx  sayfasından gelen ekranda gerekli olan bilgilerin girilmesi gerekmektedir.Sistemde Cep Telefonu Kaydı Olmayan müşteriler sistem tarafından cep telefonu kayıt işlemleri için başka sayfaya yönlendirilmektedirler .Bu yönlendirme yapılan sayfada 9 haneli otomatik katılım numaranızı kullanarak cep telefonunuzun sisteme kaydını sağlayabilirsiniz. Sisteme cep telefonu kaydı yapıldıktan sonra  Cep Telefonu ve TC Numaranız ile giriş yapabilirsiniz.Giriş  yapılınca aşağıda gösterilen ekran karşınıza gelecek.Cep Telefonunuza gelen mesajı ekrana girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.


Giriş Yaptıktan sonra karşınıza aşağıda yer alan ekran gelecekKarşınıza gelen bu ekrandan Değişiklikler ve Talepler kısmını tıkladığınızda karşınıza aşağıda yer alan ekran gelecekİlgili ekrandaki Cayma Talebi Butonuna tıklayarak Cayma Talebinizi Online Bankaya gitmeden yapabiliyorsunuz.Cayma Talebi Kısmında sistem sizleri 20 saniye kadar bekletiyor ve cayma butonunu ondan sonra aktif ediyor.Sistemde maaş hesabınıza ait IBAN numarası yer almakta isterseniz başka banka hesabıda yazabilirsiniz.


Bu yazının tüm hakları Mevzuatinyeri.com’a aittir. 5856 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Aktif link verilmek suretiyle paylaşılabilir.


Diğer güncel makalelerimizden haberdar olmak için Facebook Grubumuza üye Olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
güler ala
güler ala - 12 ay Önce

bes ıptalı yaptırmak ıstıyorum