Sağlık Bakanı, 17 bin personel alımı ile ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanı, 17 bin personel alımı ile ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanı, 17 bin personel alımı ile ilgili açıklama yaptı

Sağlık Bakanı, 17 bin personel alımı için açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından personel alımına ilişkin açıklama yaptı. Alımlar 2019 yılı Aralık ve 2020 yılı Şubat aylarında yapılacak.

 

Bakan Koca'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz. Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

17 bin 689 personelimizin atamasına başlıyoruz

Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz.

Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.

7 bin 525’i hemşire, 2 bin 182’si ebe ve 6 bin 951 ’i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız.

Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM’nin (//www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir.

Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Dr. Fahrettin Koca

T.C. SAĞLIK BAKANI

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2019, 15:26
YORUM EKLE