Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, ek gösterge ve bazı memurlara zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, ek gösterge ve bazı memurlara zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, ek gösterge ve bazı memurlara zam açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret, ek gösterge ve bazı memurlara zam açıklaması

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme stratejisiyle yolumuza devam edeceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin son 19 yılına damga vuran demokrasi ve kalkınma hamlesi, her adımını yenisi takip eden dinamik bir süreç olarak yaşanmıştır. Şimdi bu dinamik sürecin yeni bir aşamasında bulunuyoruz. Yatırım, üretim, istihdam, ihracat odaklı büyüme stratejisiyle yolumuza devam edeceğimiz bu yeni politika, öyle bir anda ortaya çıkmış değildir” dedi.

Konuşmasının başında, bütçenin genel kurul çalışmalarında milletvekillerine başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meclisin en önemli görevlerinden biri olan bütçe çalışmaları, aynı zamanda parti gruplarının ve milletvekillerinin birikimlerini, hazırlıklarını, kabiliyetlerini ortaya çıkartan mecralardır. Komisyon başkanından üyelerimize, grup başkanvekillerimizden milletvekillerimize, bütçelerini savunan bakanlarımıza ve ekiplerine kadar yakından takip ettiğim bütçe çalışmaları sürecinde yer alan her bir arkadaşıma teşekkür ediyorum. İnşallah Genel Kurul görüşmelerini de aynı başarıyla tamamlayarak, 2022 bütçemizi hükûmetimize, ülkemize ve milletimize kazandıracağız” dedi.

“ŞİMDİ BU DİNAMİK SÜRECİN YENİ BİR AŞAMASINDA BULUNUYORUZ”

Türkiye’nin son 19 yılına damga vuran demokrasi ve kalkınma hamlesinin, her adımını yenisi takip eden dinamik bir süreç olarak yaşandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi bu dinamik sürecin yeni bir aşamasında bulunuyoruz. Yatırım, üretim, istihdam, ihracat odaklı büyüme stratejisiyle yolumuza devam edeceğimiz bu yeni politika, öyle bir anda ortaya çıkmış değildir” diye konuştu.

Son 19 yılda ülkeye kazandırılan her eserin, millete sunulan her hizmetin, yapılan her yatırımın, makroekonomide tesis edilen her dengenin, bu atılıma hazırlık amacı taşıdığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye tüm alanlarda zayıf altyapıya sahip bir ülkede, böylesine köklü ve büyük hedefleri olan bir değişimin hayata geçirilmesi zaten mümkün değildi. Esasen, Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyetimizin ilk yıllarındaki gayretlerinden itibaren, rahmetli Menderes’ten rahmetli Özal’a kadar pek çok devlet adamı aynı hedef için harekete geçmiştir. Ama bu gayretlerin hepsi de tek parti faşizmi ve onun darbe-cunta görünümündeki farklı tezahürleri eliyle kesintiye uğramıştır. Hiç şüphesiz, bu ihanetlerin gerisinde, Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmasını istemeyen, geçtiğimiz asrın küresel yönetim düzenini kuranlar vardı.”

Türkiye’nin IMF’le ilk anlaşmayı yaptığı 1947 yılından itibaren, ekonomi politikalarının ve çoğunlukla da onunla bağlantılı olarak siyasi politikalarının bu küresel sistemin kontrolü altında yürüdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyaset ve bürokrasi yanında, iş dünyasından medyaya kadar, ülkenin tüm dinamikleri bu doğrultuda dizayn edilmiş, edilmeye çalışılmıştır. Menderes’ten Özal’a, rahmetli Erbakan hocamızdan bizim dönemimize kadar, bu sistemin dışına çıkarak ülkeyi kendi rotasına döndürmek isteyenler ise hukuk ve ahlak dışı saldırılara maruz kalmışlardır. Buna rağmen milletimiz, her darbenin, her krizin, her ara dönemin ardından yeniden kendi değerleriyle, tarihiyle, kültürüyle, gerçek gücüyle buluşturacak kadroların önünü açmıştır” dedi.

ASGARİ ÜCRET, MEMUR MAAŞLARI VE 3.600 EK GÖSTERGE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında memur ve işçilerin merakla bekledikleri konularda da açıklama yaptı. Asgari ücretin çok kısa sürede açıklanacağını ve asgari ücrette bugüne kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapılacağını ifade etti.  3.600 ek göster ile ilgili çalışmalrın 2022 yılında tamamlanacağını söyleyen Erdoğan, ek gösterge artışı ile ilgili olarak da ama ile fakat' ile konuşmaya gerek yok, o da olacak. dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında hekimlerle adliye ve ceza infaz personeline de iyileştirme yapılacağını ifade etti. Cezaevi personeli ile ilgili olarak; "Memurlarımızın daha iyi özlük haklara sahip olması konusunda adalet teşkilatımızı ayrı görmüyoruz. Adliye ve ceza infaz kurumu personelinin beklentilerine cevap verecek kimi adımları da 2022 yılında atmış olacağız." dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Hekimlerin maaşlarında 2500 TL ile 5000 TL arasında zam yapılacak. Emekliliğe de yansıyacak.' dedi. Bu açıklama hekimlerin maaşlarının yanı sıra ek gösterlerinde de artış yapılacağı şeklinde yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 14:59
YORUM EKLE