Sağlık Bakanlığı, 14 bin işçi alacak

Sağlık Bakanlığı, 14 bin işçi alacak

Sağlık Bakanlığı, 14 bin işçi alacak

Sağlık Bakanlığına  14 bin sürekli işçi alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafında alımı yapılacağı ifade edilen 32 bin kişilik personel alımından ilk etapta istihdam edilecek 14 bini sürekli işçi kadrolarında istihdam edilecek. Alınacak işçiler , temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görevlendirilecek. Bakan Koca tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır.

32 BİN PERSONEL ALIMI YAPIYORUZ

Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz.

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18.000 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000’i Hemşire, 1.600'ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yayımlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart-1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet sitelerini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi alıyoruz.

Başvurular, 26 Mart- 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasına önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Hayırlı olsun.

Dr. Fahrettin Koca

T.C. Sağlık Bakanı

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 17:20
YORUM EKLE