10 Günlük Toplu Sözleşme İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ?

4 d li taşero n işçi 2019 5 günlük ikramiye ödenme tarihleri , toplu sözleşme ikramiyesi ne zaman ödenecek 10 Günlük Toplu Sözleşme İkramiyesinden Kimler Yararlanacak ?Devlet Kurumlarında 375 Sayılı KHK Geçici 23. Maddesine Göre Kadroya Geçen 4 d li  İşçi 10 Günlük İkramiye Ödenme Tarihleri Ne Zaman? Belediye ve Özel İdare Müdürlüğünde Şirketlere Geçen Taşeron İşçilerin 10 Günlük İkramiye Ödenme Tarihleri Ne Zaman?

10 Günlük Toplu Sözleşme İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ?

4 d li İşçiye 10 Günlük Toplu Sözleşme İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek ?

Bilindiği üzere 12.04.2018 tarihinde Çalışma Bakanlığınca 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin geçici 23. maddesi ve 24. maddesi kapsamında kadroya geçen taşeron işçilerin özlük ve mali haklarına ilişkin yapılacak ödemelere ilişkin olarak yayımlanan düzenlemeler ile 10 günlük ikramiye ödeneceği bildirilmişti.10 günlük toplu sözleşme ikramiyesinden kimlerin yararlanacağı ve 10 günlük toplu sözleşme ikramiyesinin ödeme tarihlerinin ne olduğunu açıklamaya çalışacağız.

10 Günlük Toplu Sözleşme İkramiyesinden Kimler Yararlanacak ?

375 sayılı khk ya eklenen geçici 23. ve 24 . madde  kapsamında devlet kurumlarına geçen taşeron işçiler ile belediye ve özel idare şirketlerine geçen taşeron işçiler 10 günlük toplu sözleşme ikramiyesinden faydalanacaktır.Belediye ve özel idare şirketlerine geçen işçiler 52 günlük ilave tediyeden yararlanamaz iken 10 günlük ikramiye de böyle bir durum yoktur.

Devlet Kurumlarında 375 Sayılı KHK Geçici 23. Maddesine Göre Kadroya Geçen 4 d li  İşçi 10 Günlük İkramiye Ödenme Tarihleri Ne Zaman?

Devlet kurumlarına geçişi yapılan taşeron işçilere ilişkin yapılan düzenlemede " 375 sayılı kanun hükmünde kararnamenin geçici 23. maddesi uyarınca; İşçilere Ocak ve Temmuz aylarında 5’er günlük olmak üzere yılda toplam 10 günlük (5×2=10) ücretleri tutarında ikramiye ödenir. Bu ödeme, işçinin çalıştığı sürenin bir yıldan az olması durumunda çalışma süresi ile orantılı olarak ödenir.” hükmüne yer verilmiştir.

Belediye ve Özel İdare Müdürlüğünde Şirketlere Geçen Taşeron İşçilerin 10 Günlük İkramiye Ödenme Tarihleri Ne Zaman?

375 sayılı KHK eklenen geçici 24 . maddeye göre belediye ve özel idare şirketlerine geçen taşeron işçilerin 10 günlük ikramiye tarihleri Nisan ve Ekim  ayları olarak belirlenmiştir.

Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 11:31
YORUM EKLE