vergi müfettiş yardımcılığı kpss hangi puan türünden alım yapıyor

vergi müfettiş yardımcılığı kpss hangi puan türünden alım yapıyor , hangi bölüm mezunları vergi müfettiş yardımcısı olabiliyor Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSSP17, KPSS18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar

vergi müfettiş yardımcılığı kpss hangi puan türünden alım yapıyor

vergi müfettiş yardımcılığı kpss hangi puan türünden alım yapıyor , hangi bölüm mezunları vergi müfettiş yardımcısı olabiliyor

Hazine ve maliye bakanlığı bünyesinde görev yapan vergi müfettişi kadroları kpss ile en fazla alım yapan kadrolardan birisidir. Vergi müfettiş yardımcısı olmak isteyenlerin kpss den en az 80 puan almaları gerekmektedir. 

Kamu Personeli Seçme Sınavının; KPSSP17, KPSS18, KPSSP22, KPSSP23, KPSSP27, KPSSP28, KPSSP47 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan alanlar vergi müfettiş yardımcısı kadrolarına başvuru yapabilirler.

En az dört yıllık yükseköğretim veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yükseköğretim kuramlarından mezun olmak şartını yerine getiren adaylar vergi müfettişi olabilirler.

YORUM EKLE