Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvurabiliyor?

sosyal güvenlik kurumu denetmen yardımcılığına hangi bölüm mezunları alım yapılıyor, sgk denetmen yardımcılığı hangi kpss puanı ile alınıyor

Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvurabiliyor?

Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvurabiliyor? Sgk denetmenliği kpss hangi puan türünden alım yapmaktadır?

Sosyal güvenlik kurumunda sosyal güvenlik kurumu denetmen yardımcısı olarak başkanlığın taşra teşkilatında denetim elemanı olarak başvuracak adayların hangi bölüm mezunları arasından alınacağı hususunu yazımızda açıkladık. 

Sgk denetmen yardımcılığına genel olarak İİBF mezunları alınmaktadır. Bunun yanında hukuk mezunlarıda sgk denetmen yardımcısı olabilmektedir.

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kuramlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartını taşıyan adayların KPSS P23 KPSS P40 KPSS P42 KPSS P47 puan türlerinin birinden en az 75 puan almış olmaları gerekmektedir.

Bunun yanında sgk denetmen yardımcılığı kadrolarına En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kuramlarının matematik, istatistik ve aktücrva bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartını taşıyan adaylardan da alım yapılabilmektedir. Bu adayların ise KPSSP13 puan türünden en az 75 puan almaları gerekmektedir.

YORUM EKLE