KPSS Lisansta Kaç Nete Kaç Puan Gelir ?

KPSS Lisansta Kaç Nete Kaç Puan Gelir ? kpss sınavlarına giren adayların kaç nete kaç puan alacaklarını gösteren resimler

KPSS Lisansta Kaç Nete Kaç Puan Gelir ?

KPSS Lisansta Kaç Nete Kaç Puan Gelir ?

kpss sınavlarına giren adayların yapmış oldukları netlere göre kaç puan alacakları memur adayları arasında merak konusu olmaktadır.Kpss a ve Kpss B sınavlarına 2019 yıllarında girmiş olan adayların yapmış oldukları netlere göre almış oldukları puanları gösteren  4 adet sonuç belgesini yazımız ekinde yayımlıyoruz. Kpss sınavına girecek olan adaylar ilgili netlere bakarak tahmini olarak kaç nete kaç puan alabileceklerini bulabilirler. Kpss A grubu sınavlardan 80 ve üzeri puan almak isteyen adayların hukuk, maliye,iktisat ve muhasebe gruplarından toplamda en az 80 net yapmaları gerekmektedir.Kpss A sınavına giren adayların en fazla yaptığı bölüm maliye bölümü olduğundan sınava girecek olan adayların 80 netteki maliyenin ağırlığı 30 civarı olmalı ve bunun yanında hukuk veya iktisat bölümlerinden en az birinden 20 üzeri net çıkarılması gerekmektedir.

Kpss p 3 puan türünden lisans düzeyinde atama bekleyen adayların 90 civarında puan almaları gerekmektedir.

Yazımız ekinde yer alan sınav belgelerinden de anlaşılacağı üzere toplamda 54 genel yetenek 46 genel kültür doğrusu ve toplamda 17 yanlışı olan bir adayın p 3 puan türünden 94 puan alarak türkiye 122 olduğu görülmektedir.P 3 puan türünde ne kadar fazla genel yetenek neti olursa adayların alacağı puanda ona göre artmaktadır.Bunun sebebi ise genel yetenek bölümünde özellikle matematik bölümünde yer alan soruların çoğu aday tarafından çözülemiyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 22:31
YORUM EKLE