2020 temmuz aralık gelir uzman yardımcısı ve gelir uzmanı maaşı

2020 temmuz ayından sonra göreve başlayacak olan gelir uzman yardımcılarının maaşları ne kadar gelir uzmanı olunca uzman yardımcısının maaşı ne kadar artar

2020 temmuz aralık gelir uzman yardımcısı ve gelir uzmanı maaşı

2020 temmuz aralık gelir uzman yardımcısı ve gelir uzmanı maaşı

Gelir idaresi başkanlığının taşra kadrolarında çalışan gelir uzman yardımcıları kpps a ile göreve alınmaktadır. Gelir uzman yardımcısı olarak görev yapanlar 3 yıl sonra yapılacak olan yeterlilik sınavında başarılı olmaları halinde gelir uzmanı kadrolarına atanmaktadırlar. 2020 temmuz maaş katsayılarına göre yeni göreve başlayacak olan gelir uzman yardımcılarının maaşlarını hesapladık. ayrıca gelir uzman yardımcısının gelir uzmanı olması durumunda alacağı maaşıda gösterdik. Yapılan maaş hesaplamalarında eş ve çocuk yardımı tutarları yer almamaktadır. İlgili maaş tutarları üzerine aile yardım tutarlarıda eklenmelidir.

9/2 derece ve kademesinden yeni göreve başlayan gelir uzman yardımcısının alacağı net maaş 5,340.45 TL dir. Yapılan hesaplamada vergi dilimi yüzde 15 olarak alınmıştır. Gelir uzman yardımcısının uzman olarak atanması durumunda ise 7/1 derece ve kademeden 5,923.53 TL net maaş alacaktır. Gelir uzman maaşıda yüzde 15 lik vergi diliminden ve bekar uzmana göre hesaplanmıştır.

Uzmanının evli olması halinde ise aşağıda yer alan tutarlar yukarıda yer alan maaşlara eklenmelidir.

Aile yardımı eş için                            351,23 TL 

Çocuk yardımı 0-6 yaş                       77,28 TL

Çocuk yardımı 6 yaş üstü                  38,64 TL


 

YORUM EKLE