Askerde öğretmenlik atamasına başvuru yapılabilir mi?

askerlik görevini yürütürken milli eğitim bakanlığı 4 b sözleşmeli öğretmen alımına başvuru yapmak mümkünmü , askerde memur alımına başvuru yapan ne zaman göreve başlar

Askerde öğretmenlik atamasına başvuru yapılabilir mi?

Askerde öğretmenlik atamasına başvuru yapılabilir mi?

Milli eğitim bakanlığınca yapılan 4 b li sözleşmeli personel alımlarına başvurak olan adayların merak etmiş olduğu konulardan biriside askerlik hizmeti esnasında 4 b öğretmenlik alımlarına başvuru hakkının olup olmadığıdır.

Askerlik hizmeti esnasında terhis olmadan da meb tarafından yapılan öğretmen alımlarına başvuru imkanı bulunmaktadır. Askerdeyken öğretmenliğe başvuru yapan adayların öğretmenliğe ilişkin mülakat tarihlerinde birliklerine bildirdikleri takdirde izinli olmaktadırlar. Başvuru tarihi itibarıyla askerlik için sevke tabi olanlar ile hâlen askerlik hizmetini yapmakta olan öğretmen adayları başvuruda bulunabilecektir. Bu adaylardan askerlik hizmetini yapmakta iken öğretmenliğe atananlar, hâlen askerde olduklarını ve muhtemel terhis tarihlerini gösterir bir belgeyi en kısa süre içinde dilekçe ekinde  atandıkları il millî eğitim müdürlüklerine gönderecekler ve terhis tarihini takip eden bir ay içinde göreve başlatılacaklardır.

Askerliği bittiği halde 1 ay içinde göreve başlamayan öğretmen adaylarının atamaları iptal edilmektedir.

Ataması iptal edilen adayları ise 1 yıllık süre geçmeden yeni atamalara başvuru yapamamaktadırlar.

YORUM EKLE