Temsil ve ağırlama giderleri hakkında 2021/14 cumhurbaşkanlığı genelgesi

Temsil ve ağırlama giderleri hakkında 2021/14 cumhurbaşkanlığı genelgesi kamu kurum kuruluşları temsil ağırlama gideri kapsamında hediye veremeyecek

Temsil ve ağırlama giderleri hakkında 2021/14 cumhurbaşkanlığı genelgesi

2021/14 genelge kapsamında temsil ağırlama giderleri

Kamu kurum ve kuruşlarınca temsil ağırlama giderleri kapsamında hediyelik eşya ajanda plaket v.b şekillerde eşyalar kurum ve kuruluşlara verilmektedir.Daha önceki yıllarda yayınlanmış olan genelgeler ile bu tür harcamalar kısıtlanmıştır. En son olarak 2021/14 sayılı cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilgii yasaklara devam edilmiş ve yeni yasaklarda getirilmiştir.2021/14 sayılı tasarruf genelgesinin ilgili bölümü aşaüıda yer almaktadır.

TEMSİL, TÖREN, AĞIRLAMA VE TANITIM GÎDERLERİ

Uluslararası toplantılar ile millî bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıl dönümü ve benzeri kutlama ve organizasyonlara ilişkin faaliyetler nedeniyle gezi, kokteyl, yemek ve benzeri davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacaktır. Temsil ve ağırlama ödenekleri, zorunlu haller dışında kullanılmayacaktır.

Yılbaşı ve bayram dönemlerinde kamu görevlileri tarafından gönderilecek tebrik, telgraf ve benzeri posta hizmetlerine ilişkin kâğıt, baskı, posta ve benzeri giderler hiçbir şekilde kurum ve kuruluşların bütçesinden ödenmeyecek, mevzuat gerekleri dışında kurum ve kuruluşların tasarrufları altında bulunan kaynaklardan ajanda, takvim, plaket, hatıra, hediye, eşantiyon basım ve dağıtımı türü işler yaptıramayacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca mevzuattan kaynaklanan zorunluluklar gereği yapılan veya kurum faaliyetleri ile doğrudan ilgili olan tanıtım giderleri hariç olmak üzere basın ve yayın organlarına ilan-reklam verilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 18:34
YORUM EKLE