Torba Yasada Belediye Personelini İlgilendiren Düzenleme

22 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 7166 sayılı yasada belediye personelini ilgilendiren bir düzenleme yapıld

Torba Yasada Belediye Personelini İlgilendiren Düzenleme

22 Şubat 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 7166 sayılı yasada belediye personelini ilgilendiren bir düzenleme yapıldı. Personelinin çocukları için kreş ve gündüz bakımevi hizmetini bütçesinden hizmet alımı yoluyla karşılamış olan belediyeler, büyükşehir belediyeleri ve bağlı kuruluşlarının yetkili ve görevli personeli hakkında idari veya mali soruşturma yapılamayacak.


Bu düzenleme ile belediye bütçelerinden yapılan kreş ve gündüz bakımevi harcamaları denetim dışında bırakıldı. Konusu suç teşkil edenler için idari ve mali soruşturma yapılacak.


Kanun maddesi yürürlüğe girmeden önce mevzuata aykırılık teşkil ettiği için kamu zararı addedilen bu harcama torba yasada yer alan hükümle kamu zararı olmaktan çıkarılmış oldu.


MADDE 14 – 3/7/2005 tarihli ve 5393 sayılı Belediye Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.


“GEÇİCİ MADDE 11- Konusu suç teşkil etmemek kaydıyla, bu maddenin yürürlük tarihine kadar personelinin çocukları için kreş ve gündüz bakımevi hizmetini bütçesinden hizmet alımı yoluyla karşılamış olan belediyeler, büyükşehir belediyeleri ve bağlı kuruluşlarının yetkili ve görevli personeli hakkında idari veya mali yargılama ve takibat yapılamaz, başlamış olanlar işlemden kaldırılır.”


Bu yazının tüm hakları www.mevzuatinyeri.com a  aittir.. ” www.mevzuatinyeri.com” şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 11:03
YORUM EKLE