C Düzeyi yabancı dil bilen memurun alacağı tazminat tutarı

Memurlar bildikleri yabancı dil için yabancı dil tazminatı almaktadırlar. Yabancı Dil Sınavından 70 ile 79 puan arasında puan alan memurlara C düzeyi üzerinden tazminat ödenmektedir.

C Düzeyi yabancı dil bilen memurun alacağı tazminat tutarı

C Düzeyi yabancı dil bilen memurun alacağı tazminat tutarı 

Kamuda görevli olan memurlar ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dİl Sınavına girip yeterli puanları almaları halinde yabancı dil tazminatı almaktadırlar. 375 sayılı KHK sayılan dillerin her birinden yeterli puanı almak şartı ile memurlara yabancı dil tazminatı ödenmektedir.Memurlara ödenen dil tazminatları belli bir gösterge rakamı üzerinden ödenmektedir. Her 6 ayda bir güncelenen aylık katsayılara bağlı olarakta yabancı dil tazminat tutarları artmaktadır.

2020 ocak temmuz döneminde C düzeyinden yabancı dil tazminatı alacak olan memurların yabancı dilinden  kurumu faydalanıyorsa net ödenecek olan tutar 43 TL eğer memurun bildiği yabancı dilden kurumu faydalanmıyor ise alacağı tutar 36 TL olacaktır.

C düzeyi yabancı dil tazminatı almak için YDS den kaç puan alınması gerekir?

C düzeyi yabancı dil tazminatı alabilmek için memurun en az YDS den 70 puan alması gerekmektedir. 70-79 puan için memura C düzeyi için öngörülen tazminat ödenir.

C düzeyi dil tazminatının gösterge oranları kaç puandır?

Memurun yabancı dil bilgisinden kurumu faydalanıyor ise 300 gösterge rakamı üzerinden kurumu faydalanmıyor ise 250 gösterge rakamı üzerinden memura ödeme yapılır 

YORUM EKLE