4 b sözleşmeli personelin ölüm izni hakkı

4 b sözleşmeli personelin eş kardeş anne ve babasının ölmesi halinde ölüm izni kaç gündür

4 b sözleşmeli personelin ölüm izni hakkı

4 b sözleşmeli personelin ölüm izni hakkı 

4 b sözleşmeli personel olarak çalışan kamu çalışanlarının yakınlarının ölmesi halinde ölüm olayına bağlı olarak ölüm izni kullanma hakları bulunmaktadır.

4 b sözleşmeli personelin ölüm izni hakkı kaç gündür ?

4 b li personellerin mevzuatta belirlenen yakınlarının ölmesi halinde yedi gün ölüm izni kullanma hakları bulunmaktadır. 4 b li personellere verilen ölüm izni takvim günü olarak hesaplanmaktadır. Ölüm izninin hafta sonu tatiline veya resmi bayramlara denk gelmiş olması bu iznin süresinin uzamasına neden olmaz.

Sözleşmeli personel hangi yakınlarının vefat etmesi halinde ölüm izni alabilir ?

Sözleşmeli personeller  eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü halinde ve her olay için yedi gün izin alabilir. Bunun haricinde sözleşmeli personeller amca dayı dede nine v.b diğer akrabalarının ölümü halinde ölüm izni kullanamazlar.

4 b sözleşmeli personelin ölüm izninde ücreti kesilir mi?

4 sözleşmeli memurlara verilen ölüm izni ücretli  bir izindir. Bu nedenle  4 b li personelin ölüm izninde maaşında herhangi bir kesinti olmaz. Ancak izin döneminde fiilen çalışmaya bağlı olarak ödenmesi gereken mesai ücreti nöbet ücreti v.b ödemeler 4 b li sözleşmeli personelin ölüm izni döneminde ödenmez.

YORUM EKLE