İhale komisyon üyeleri kontrol teşkilatında görev alabilir mi?

İhale komisyon üyeleri kontrol teşkilatında görev alabilir mi? ihale komisyon üyesi muayene kabul komisyonunda görev alabilir mi?

İhale komisyon üyeleri kontrol teşkilatında görev alabilir mi?

İhale Komisyonunda Yer Almış Komisyon Üyeleri Muayene Ve Kabul Komisyonunda veya Kontrol Teşkilatında  Yer Alabilirler mi?

 İhaleyi gerçekleştiren ihale komisyonu üyeleri söz konusu ihaleye ilişkin olarak yapılan sözleşme sonucunda teslim edilecek mal ve hizmet alımları ile yapım işlerinin muayene ve  kabul komisyonunda veya kontrol teşkilatında görev alabilir. Ancak yapılan bir sözleşme ile ilgili olarak kontrol teşkilatında yer alan görevliler, sözleşme sonucunda hizmet alımları ve yapım işleriyle ilgili muayene ve kabul komisyonunda görev alamazlar.

İşin denetiminde bulunan yapı denetim görevlisi muayene ve kabul komisyonlarında görev alamaz. ancak, bu görevlilerin kabul çalışmaları sırasında işyerinde hazır bulunması zorunludur.(Yapım İşleri Muayene  Kabul   Yönetmeliği) (Madde 4 )

İşin denetiminde bulunan kontrol teşkilatı üyeleri, muayene ve kabul komisyonlarında üye olarak görev alamaz. Ancak, kontrol teşkilatı üyelerinin muayene ve kabul komisyonu ile birlikte işyerinde, işyeri öngörülmeyen işlerde ise sözleşmesinde işin kabulü için belirlenen yerde hazır bulunması zorunludur.(Hizmet Alımları  Muayene Kabul Yönetmeliği)(Md. 5)

YORUM EKLE