MEB, yüzyüze sınavları erteledi

MEB, yüzyüze sınavları erteledi

MEB, yüzyüze sınavları erteledi

MEB, yüzyüze sınavları erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı, yüzyüze sınavları ertlediğini duyurdu.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

"

Sevgili Öğrencilerimiz,

Biz eğitimi, ders konularım sizlere yüklemek için değil; sizleri bilgiyle yetiştirmek ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak için veririz. Sınavlar da bu bilgileri ne kadar aldığınızı ölçmek ve durumu değerlendirmek için yapılır. Sınavın başka bir amacı yoktur. Eğer bugün bir öğrenme kaybınız olur ve biz bunu fark etmezsek bu eksikler, hayatınız boyunca karşınıza çıkar.

Bu yıl, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.

Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz.

Güzel bir gün diliyorum.

Ziya Selçuk | Millî Eğitim Bakanı"

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 10:12
YORUM EKLE