12 Kasım 2019 Tarihli Atama Kararları

atama kararları

12 Kasım 2019 Tarihli Atama Kararları

-Cumhurbaşkanı Danışmanlığına, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nei ve 13 üncü maddeleri gereğince Şeyda Nur KARAOĞLU atanmıştır.

-Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu üyeliklerine, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanununun 14 üncü maddesi gereğince ekli listede yer alan kişiler seçilmiştir.

11/11/2019 TARİHLİ VE 2019/389 SAYILI KARARIN EKİ LİSTE

Adı ve Soyadı:

1-İbrahim ACARLI                                                                        Yargıtay

2-Ahmet Hüsrev VURAL                                                              Danıştay

3-Prof. Dr. Mahmut KOCA                                                           Ceza Hukuku

4-Prof. Dr. Haşan Nuri YAŞAR                                                    İdare Hukuku

5-Prof. Dr. Haşan Tahsin FENDOGLU                                         Anayasa Hukuku

6-Av. Ünsal TOKER                                                                     Türkiye Barolar Birliği

7-İsmail KURUL                                                                          Devlet Denetleme Kurulu Üyesi

8-Hayrettin KURT                                                                      Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü

9-Hakan ÖZTATAR                                                                    Adalet Bakanlığı

-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında açık bulunan İş Müfettişliğine, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren İş Müfettiş Yardımcısı Rahman GÜLAY 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

-Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Ahmet Altay CENGİZER, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince merkeze alınmıştır.

-Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Dış Politika Danışma Kurulu üyeliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mehmet Ferden ÇARIKÇI ve Aydan YAMANCAN atanmıştır.

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcılıklarına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Engin İLSEVEN ve Mehmet ÖZDEMİR atanmıştır.

-Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat 1SMUK, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

-Millî Eğitim Bakanlığı;

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ,

Bingöl İl Millî Eğitim Müdürü Kadri ENGİN,

Diyarbakır İl Millî Eğitim Müdürü Haşan ASLAN,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yozgat İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Çankırı İl Müdürü Yusuf MÖHÜR atanmıştır.

-Tarım ve Orman Bakanlığı;

Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Ahmet İPEK,

Rehberlik ve Teftiş Başkanı Süleyman DEĞERLİ,

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

-3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Tarım ve Orman Bakanlığı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat ERKAL görevden alınmış ve bu suretle boşalan Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Barış SAYLAK atanmıştır.

-Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Volkan Mutlu COŞKUN atanmıştır.

-Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Denetim Hizmetleri Başkanlığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Vedat ÇAKIROĞLU atanmıştır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.