Okul Formalarında Fahiş Fiyat Uygulaması Sonlandırılmalı

Okulların açılmasına az  bir süre kalması ile birlikte tüm veliler çocukları için okul forması almaya başladılar.Y

Okul Formalarında Fahiş  Fiyat Uygulaması Sonlandırılmalı

Okulların açılmasına az  bir süre kalması ile birlikte tüm veliler çocukları için okul forması almaya başladılar.Yapılan alışverişlerde önemli bir tutar olan okul formalarındaki fiyatlar ile alakalı olarak bir ziyaretçimiz tarafından sitemize gönderilen ve yazıyı sitemizde yayımlıyoruz.Ziyaretçimiz tarafından paylaşılan görüşlere mevzuatinyeri.com olarak bizlerde katılıyor ve Milli Eğitim Bakanlığının bu konuda gerekli tedbirleri almasını talep ediyoruz.Okul Formalarında Fahiş Fiyat Uygulaması Sonlandırılmalı


Eğitim öğretim yılının başlayacak olması nedeniyle 2 çocuğum  için okul forması almak zorunda kaldım. Almış olduğum okul formalarının malzemeleri  çok kaliteli olmamakla birlikte ( neredeyse renkleri solduğu için her sene yenisini alıyorum) polo yaka tişört olanına 40 TL uzun kollu olanına ise 60 TL ödemek zorunda kaldım.


Almış olduğum okul formasında piyasada satılan normal polo tişört ve sweatshirt lerden tek farkı okulların belirlemiş olduğu ve formanın yaka ve kol kısmında yer alan farklı renklerden oluşan bölümden ibaret olmasıdır.Bunun haricinde forma olarak satılan polo tişört ve sweatshirtde herhangi bir farklılık bulunmamaktadır.Formaların kol ve yaka kısmında yer alan renklerden dolayı 10-20  TL ye alabileceğim tişörtü 40 TL ye 20-40 TL arasında alabileceğim sweatshirtüde 60 TL ye almak zorunda kaldım.Bunlardan birer tane almakta kirlenme nedeniyle  çoğu zaman yetersiz olduğundan en az iki adet alınmak zorunda kalınıyor.


Okulların okul formalarına eklettiği kol ve yakalardaki renkli çizgilerden dolayı bu formalar belli firmalar tarafından üretilmekte ve bu firmalarda bu formaları piyasaya göre %50 ile %100 zamlı fiyat ile satmaktadırlar.


Bunun yerine okul forması olarak kullanılan polo tişörtlerin ve uzun kollu giysilerin kollarındaki ve yakalarındaki renk  farklılıklarının kaldırılarak  tek renk olarak istenmesi daha uygun olacaktır.


Örnek olması açısından internette yapmış olduğu araştırmada piyasada marka olarak bilenen ve fiyatları diğer firmalara göre daha yüksek olan bir firmanın ürünlerinin görsellerini paylaşıyorum.Bu görsellerdeki fiyatlardan anlatmak istediğim olay daha net anlaşılacaktır.Okul forması olarak satılan ürünlere marka ürünler kadar fiyat ödediğimiz halde aynı kalitede ürün alamıyoruz.Marka olarak gösterilen ürün fiyat ve kalite farkını açıklamak üzere yazıya eklenmiştir.


Yine internette yapmış olduğum araştırmada tek renk olarak satılan tişörtlerin 10 TL ye bile alınabileceğini anlamış oldum.Yani bir tişört fiyatına 4 tişört alabilirdim.


Anlayacağınız 3 veya 4 çocuğu okula giden bir aile sırf okulların belirlediği formaların kolunda ve yakasındaki renklere yıllık 100-200 TL fazla para ödemektedir.


Milli Eğitim Bakanlığının okul formalarında yine tek tip olması kaydı ile farklı yerlerden alınabilmesi için tek renk uygulamasına geçmesini acil olarak talep ediyorum.

Site olarak haberimi paylaşırsanız mutlu olurum.Kolay gelsin.


Bunun yanında aynı polo yaka tişörtler için daha uygun fiyata satılan ürünlerde bulunmaktadır.Onlara ait resimlerde aşağıda bulunmaktadır.Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 10:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.