Kamu bankaları 0,49 oranlı temel ihtiyaç kredilerinde onay işlemlerini halen tamamlayamadı

Kamu bankalarınca 0,49 faiz oranı ile verilecek olan temel ihtiyaç kredilerinde başvuran çoğu kişinin başvuruları hala sonuçlandırılmadı

Kamu bankaları 0,49 oranlı temel ihtiyaç kredilerinde onay  işlemlerini halen tamamlayamadı

Kamu bankaları 0,49 oranlı temel ihtiyaç kredilerinde onay  işlemlerini halen tamamlayamadı 

Covid-19 kapsamında ekonomiye destek için kamu bankaları olan vakıfbank halk bank ve ziraat bankası tarafından 0,49 faiz oranı ile verilecek olan temel ihtyaç kredisinde çoğu kişinin başvurusu halen sonuçlanmadı. Sitemize gelen mailllerden ve sosyal medyadan başvuru yapanlarca yapılan yorumlardan anlaşıldığı üzere temel ihtyaç kredilerinde farklı uygulamalar yapılmaktadır. Aynı bankaya başvuru yapanlardan icrası olanlardan bazılarına kredi verilirken bazılarına kredi verilmemektedir. Bazı kişilerin başvurularının üzerinden 2 ay yakın bir süre geçmesine rağmen kredileri ile ilgili olumlu veya olumsuz bir dönüş olmamıştır.

Kamu bankalarınca temel ihtiyaç kredilerinde başvuruların neye göre değerlendirildiğine ilişkin herhangi bir bilgilendirmede yapılmamıştır. 2 ay önce başvuru yapan bir kişinin işlemi halen onay süreçinde görülürken yeni başvuru yapanlardan krediyi alanlarda olmaktadır. Başvuruların başvuru sırasına göremi alındığı veya bankalarca başka bir yönteme göremi sonuçlandırıldığı bilinmemektedir.

Kamu bankalarınca verilen kredilerde onay işlemlerinin neye göre yapıldığı yönünde bir açıklama yapılması krediye başvuranlar açısından önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 23:32
YORUM EKLE